O tejto bylinke sa píše v Biblii aj Koráne: “Liek na všetko okrem smrti”

Veríte, že černuška je bylina stvorená bohom? Zjednoduší vám život. V biblii aj Koráne sa o nej píše ako o byline, ktorá sa používa na liečenie všetkých chorôb. Čierna rasca, po našom černuška bola jedna z najobľúbenejších byliniek v histórii medicíny.

V starovekom Egypte ju používali na zlepšenie trávenia, studených nôh, bolestí hlavy, zubov a na rôzne infekcie. Archeológovia objavili čiernu rascu v hrobke faraóna Tutanchamóna. Islamský prorok Muhammad povedal, že čierna rasca je semienko, ktoré lieči všetky choroby okrem smrti.

Všeliek?

Nigella sativa – černuška siata známa u nás aj ako čierna rasca sa používa aj v dnešnej dobe. Podobne ako v starovekom Egypte aj v súčasnosti sa využívajú jej účinky preventívne ako aj liečebne. Veľa ľudí nazýva túto bylinu liekom na všetko.

Pred viac ako 200 rokmi sa robili prvé štúdie, ktoré dokázali zdravotné prínosy tejto bylinky. Pozoruhodné vlastnosti semien dokážu liečiť aj autoimunitné choroby, sklerózu multiplex, reumatoidnú artritídu, psoriázu, astmu, alergie…atd. Veľa lekárskych štúdií nájdete na   www.pubmed.com .

Táto úžasná bylina pomáha pri znižovaní vysokého krvného tlaku, a znižuje aj hodnotu triglyceridov a cholesterolu.. Zmierňuje tiež príznaky diabetu, ekzému, akné, zápalu priedušiek, zápalu pľúc, dutín, gastritíd, vredov, chorôb pečene, rakoviny, poruchy cirkulácie krvi, únavy, atd. Je pomocnou metódou k znižovaniu vedľajších účinkov konvenčnej chemoterapie a rádioterapie.

Odborní lekári zistili, že pri používaní čiernej rasce klesajú prejavy alergií dýchacích ciest, nádchy a astmy. Olej získaný z čiernych semienok rozširuje dýchacie cesty. Jeho antibiotické vlastnosti zabraňujú rozvoju sekundárnych infekcií, ktoré sa dosť často objavujú u niektorých druhov alergií. Černuška pomáha telu pripraviť sa na styk s alergénom tým najlepším spôsobom, teda prírodne a bezpečne.

Je skvelou medicínou na srdce

Černuška je veľmi prospešná pre srdce. Jej semienka posiľňujú steny ciev a žíl a zvyšujú ich odolnosť, čo prispieva aj k regulácii krvného tlaku. Štúdie ukázali, že olej z čiernej rasce znižuje hladinu škodlivého cholesterolu (LDL) a triglyceridov v krvi.

Tento olej sa používa k regulácii hladiny cukru v krvi. Stimuluje pankreas k vylučovaniu inzulínu a to zvyšuje citlivosť buniek. Ľudia s diabetom 2. typu by si určite všimli rozdiel.

Zdroj: Naturalhealingmagazine.com, https://farmazdravi.cz/tato-bylina-je-zminena-v-bibli-i-koranu-lek-na-vsechno-krome-smrti/

Článok je informatívneho charakteru. Váš zdravotný stav a liečenie konzultujte so svojim lekárom!

 

 

Odpovedať

Navigovať