Škodí alebo nie?

Trápi Ťa nedostatočná kvalita spánku, strata vitality, bolesti hlavy, poruchy sústredenia, šelest v ušiach, zníženie psychickej či fyzickej odolnosti… a nedarí sa Ti odhaliť prečo? Jednou z možných príčin môžu byť účinky nízkofrekvenčného alebo vysokofrekvenčného elektromagnetického žiarenia.

Predstava života bez elektriky, telefónu a iných moderných vymožeností je pre mnohých nereálna. Na druhej strane je však dobré si uvedomiť, že toto žiarenie môže (a podľa výskumov aj má!) nepriaznivé účinky nielen na náš organizmus, ale celkovo na všetko živé.

Nevidíme ho ani necítime

Pre mnohých to môže znamenať, že ani nie je.Nie je to však omyl? Skús sa poobzerať okolo seba. Stačí len v obyváčke, netreba ísť ani ďaleko. Je všade kam sa len pohneme. Vedú sa o ňom rôzne diskusie.

Nastavujú sa bezpečnostné a hygienické limity či normy, ktoré sú pre človeka údajne neškodné. Reč je o elektrosmogu, či skôr negatívnych účinkoch elektromagnetického žiarenia. Ten vzniká pri výrobe, prenose a spotrebe elektrickej energie.

Teraz príde trocha teórie, aby sme mali vo veciach viac jasno.

Aké sú zdroje elektrosmogu?

Zdrojom elektrosmogu sú elektrické spotrebiče a prístroje v prevádzke. Môže ísť o vonkajšie či vnútorné rozvody, električkové a železničné trate, ohrievače, kadejaké domáce spotrebiče (chladnička, práčka, sušička atď.), taktiež televízor, počítače, prehrávače, modemy, žiarivkové osvetlenie a pod. Toto všetko je zdrojom nízkofrekvenčného elektromagnetického poľa. Čo z toho máš doma aj Ty?

Naopak vysokofrekvenčné elektromagnetické žiarenie šíria satelity, vysielačky, radary, mobilné telefóny, Wi-Fi, bluetooth, babyfóny, bezšnúrové telefóny, televízne a rozhlasové vysielače. Tomuto žiareniu je takmer nemožné sa vyhnúť. Svetová zdravotnícka organizácia WHO klasifikovala koncom mája 2011 vysokofrekvenčné žiarenie ako “potencionálne rakovinotvorné”. Mne stačí, keď sa pozriem na strechu okolitých panelákov a nestačí mi ani 10 prstov na napočítanie všetkých tých antén. A len ich stále pribúda.

Pravda alebo lož?

Táto téma je často pretriasavaná a vždy s výsledkom, že neexistujú žiadne presvedčivé dôkazy o negatívnych účinkoch. Na každý prístroj sa vymysleli limity, ktoré údajne zaručujú, že je všetko ok. Pravda je však taká, že  je možné nájsť množstvo štúdií a článkov, ktoré poukazujú na negatívne dopady žiarenia. Na americkom portáli PubMed (US National Library of Medicine) je možné nájsť množstvo štúdií a článkov o tejto problematike.

Napr. štúdia pod č. PMC5279981 skúmala na vzorke 114 ľudí trpiacich migrénami (82 žien a 32 mužov) vplyv nízkofrekvenčného elektromagnetického žiarenia pri migrénových bolestiach hlavy.
Výsledkom celej štúdie bolo, že popočet a závažnosť migrénových bolestí hlavy významne korelovalo so zvýšeným používaním mobilných telefónov počas dňa a Wi-Fi za týždeň. Teda čím viac a častejšie ľudia používali prístroje s elektromagnetickým žiarením, tým častejšie trpeli aj migrénovými bolesťami hlavy.
A to je len jedna z mnohých ďalších štúdií.

Ako už bolo spomenuté, podľa rôznych výskumov môže toto žiarenie spôsobovať aj závažné choroby, zvýšenie rizika rakoviny, genetickej modifikácie, zmeny v imunitnom a centrálnom nervovom systéme.

Ako chrániť seba, svoje deti, celú rodinu?

Každý sme iný a odlišne reagujeme na elektromagnetickú záťaž vo svojom okolí. Existuje teda riešenie ako sa chrániť? 

Určite áno :). Keď už sa tomu žiareniu nemôžeme úplne vyhnúť, je viacero možností ako ho harmonizovať.

Na osobnú ochranu sa dajú použiť napríklad tachyonizované prívesky (Prívesok Mini-V alebo Prívesok Ultra Vintage) alebo kľúčenky Life Capsule, ktoré môžeš mať vždy pri sebe so svojimi kľúčami. 

Na telefóny sú ideálne tachyonizované telefónne mikrodisky, ktoré transformujú rušivé vlnové spektrum elektromagnetického žiarenia do súvislého, pozitívneho energetického poľa, ktoré chráni Teba i Tvojich milovaných. Ak tráviš aj Ty denne niekoľko hodín telefonovaním alebo máš telefón zapnutý stále u seba, práve telefónne disky sú krok č. 1 na ochranu. Ľudia, ktorí sú citlivejší, pocítia pozitívny efekt po veľmi krátkej dobe.

Aj ja patrím k tým, čo niekedy prevolajú hodiny a odkedy mám disky, tak s bolesťou hlavy z telefonovania nemám problém. Predtým sa mi to stávalo.

Na ochranu domácnosti (alebo aj do kancelárie) sa výborne hodia tachyonizované Silica disky (dostupné v rôznych veľkostiach a baleniach). Tieto disky majú široké možnosti použitia, napr. ich môžeš použiť pripevnené na svojom počítači, televízore, v rozvodnej skrini, na elektrických ističoch.

Samostatnou kategóriou, ktoré poskytujú ochranu nielen pred nepriaznivými vplyvmi elektrosmogu, ale aj  od rôznych geopatogénnych, psychosomatických a iných zón, sú prístroje Somavedic

Myšlienky na záver

Žijeme obklopení rôznymi elektrickými prístrojmi. Vyžarovanie z nich je jasne merateľné. Dlhodobé dopady z negatívnych účinkov vyžarovania na naše zdravie nám verejne nikto nepovie. Je však súčasťou nášho života.

Možností na ochranu pred elektrosmogom je viacero. My v rodine používame ich kombináciu. Základom pre nás sú telefónne disky, prívesky a v domácnosti stále zapnutý Somavedic. 

A čo Ty, akým spôsobom chrániš seba a svojich milovaných?

 

Zdroj: Pubmed.gov (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=PMC5279981)

Odpovedať

Navigovať