Gersonova terapia

Gersonova terapia je prírodná liečba, ktorá aktivuje prirodzenú uzdravujúcu schopnosť nášho tela. Prirodzenú schopnosť, ktorá sa v dnešnej dobe považuje za mimoriadnu.

Pri Gersonovej terapii sa to všetko deje prostredníctvom organickej vegeteriánskej stravy, čerstvo lisovaných štiav, kávových klystírov a prírodných doplnkov.

Uzdravovanie pri tejto terapii nastáva bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Zlepšuje imunitný systém, pôsobí pri rakovine, artritíde, chorobách srdca, alergie, cukrovke a mnohých iných degeneratívnych ochoreniach. Dr. Max Gerson vytvoril túto terapiu pre seba, mal silné migrény. Neskôr však zistil, že má skvelé účinky pri rakovine, kožnej tuberkulóze a cukrovke.

Gersonova terapia sa výrazne odlišuje od väčšiny liečebných metód založených na konzumácii liekov a iných prípravkov. Je naprosto netoxická a aktivuje vlastné sebauzdravujúce schopnosti tela. Táto terapia odstraňuje dve základné príčiny degeneratívnych chorôb: toxicitu a nutričný deficit.

Množstvo živín v čerstvo lisovaných šťavách, konzumovaných každý deň, poskytuje telu obrovské množstvo vitamínov, minerálov, enzýmov a ďalších dôležitých živín. Tieto látky v tele pracujú na oprave – regenerácii tkanív, pričom sú toxíny z tela odstraňované pomocou kávových klystírov.

V priebehu života sa naše telo plní najrôznejšími toxínmi a karcinogénnymi látkami. Tieto látky vdychujeme zo vzduchu, ktorý dýchame, konzumujeme spolu s jedlom a vodou, ktorú pijeme a množstvom liekov, ktorými sa snažíme liečiť.

Gersonova terapia je intenzívny detoxikačný režim, ktorý eliminuje toxíny, vyživuje telo a tak sa môže telo začať skutočne uzdravovať.

Základom Gersonovej terapie je až 10 kilogramov ovocia a zeleniny skonzumovanej každý deň. Veľká časť z toho sa používa k vylisovaniu čerstvých štiav, ktoré sú podávané 13-krát denne každú hodinu, keď nespíme. Pevná strava je prijímaná prevažne formou surovej zeleniny a ovocia a malého množstva varenej vegetariánskej stravy. Táto strava zaplavuje telo obrovským množstvom živín, zlepšuje sa zásobovanie tela kyslíkom, stimuluje sa metabolizmus a zlepšujú sa všetky regeneračné procesy v tele.

Veľký dôraz sa kladie aj na vylúčenie chemických látok a toxínov z domácnosti, bežného života a prostredia v ktorom sa človek pohybuje. Je nevyhnutná komplexná zmena životného štýlu človeka ako podmienka uzdravenia.

Praktický návod ku kávovému klystíru nájdete v článku: www.studiolivia.sk/detoxikacia-pecene-a-criev-2-v-1/

Odpovedať

Navigovať