Ako použiť svoju ženskú energiu, aby si vyhrala v živote i láske

Tvoja najväčšia sila je tvoja ženskosť. Je iróniou, že naša ženskosť sa stratila na ceste k rovnoprávnosti. Skúsenosti, ktoré zažívame so ženou, ktorá je skutočne rozvinutá vo svojom ženstve, je jej ženská žiara. Keď muž zažíva ženinu ženskú žiaru, je ňou uchvátený a priťahovaný ako mola ku svetlu. Nanešťastie si väčšina žien myslí, že ženskosť je slabosť.

Ženskosť prichádza z ochoty byť zraniteľná. A každý, kto je otvorený zraniteľnosti, ti povie, že to chce omnoho viac sily byť otvorený (ženská energia), ako keď chrániš sám seba a uzavrieš sa (mužská energia).

Nanešťastie, v dnešnej spoločnosti je to pomerne vzácne zažiť ženu, ktorá je autenticky otvorená vo svojej ženskej žiare. Z našej potreby sa adaptovať a zaisťovať nás a naše rodiny, desaťročia späť začali ženy vstupovať do pracovného procesu. A neviem ako vy, ale keď som ja vstupovala do korporátneho sveta, veľmi rýchlo som dostala správu.

  • Emócie nechaj doma.
  • Nechaj svoje osobné problémy doma.
  • Toto je miesto biznisu, nie emócií.
  • Potrebuješ zostať ostrá, silná a zameraná.
  • Dokonči to, ukáž výsledky. Produkuj, produkuj, produkuj.

Toto všetko sú mužské pokyny. Nie je tu priestor pre ženskosť. Ta čo sme mali robiť? Ženy vynikajú v prispôsobovaniu sa kvôli svojmu prežitiu. Stali sme sa skutočne dobrými v nosení mužskej masky a používaní mužských nástrojov k práci.

Možno ako mnoho žien, tiež často zažívaš sklamanie, bolesť v srdci, smútok, samotu alebo frustráciu, a tak siahneš po svojej mužskej maske a mužských nástrojoch, aby si cítila menej bolesti. A tvoja mužská maska a nástroja, za ktoré si odmeňovaná pri práci, začnú presahovať do tvojho osobného života.

To bola skúsenosť, ktorú som zažívala, keď som bola známa ako ľadová kráľovná. Našťastie pre mňa, život mal pre mňa plán. Zažila som skúsenosť, ktorá prelomila moju mužskú masku a na moment mi dovolila otvoriť sa vo svojej ženskej žiare, ale dosť hlboko na to, aby som začala túžiť ju žiť.

Trvalo to rok môjho života nájsť moju ženskú energiu a zistiť, ako ju kultivovať a nájsť v nej silu. Keď som to urobila, začala som vidieť, že som nebola jediná žena, ktorá bola zaseknutá vo svojej mužskosti a odpojená od svojej ženskosti. V skutočnosti cítim, že je to epidémia dnešnej spoločnosti. Nájsť model ženskej role je veľmi vzácne a ani neučíme naše dievčatá byť ženskými.

Ako ženy sme sa rozvíjali, aby sme zaistili samé seba, posilnili samé seba, viedli samé seba a boli, robili a mali všetko, čo môže byť, robiť alebo mať muž. A to všetko je fantastické, pokiaľ nás nechytí amok…

Rovnoprávnosť je skvelá, sloboda je nutnosťou, ale nezávislosť navzdory mužom, ktorí ťa chcú zaistiť… odmietanie dovoliť niekomu inému, aby ťa zaistil, zo strachu, že ti to bude odobrané… zaisťovanie samej seba do bodu, kde nie je priestor, aby ťa zaistil muž (keď pre muža je to ako kyslík)… toto znamená, že naše mužské schopnosti chytil amok a ubližujú nám viac, než nám pomáhajú.

 

Takže, čo je tá ženskosť a ako získať tú svoju?

Roky som študovala až doteraz. Strávila som viac ako rok skúšaním nájsť svoju ženskú energiu a venovala som roky kultivovaniu a učeniu tohto ostatné ženy. Tu je to, čo som našla ako pravdu.

Ženskosť je otvorenosť. To je všetko, čo to je.  Tvoja ženskosť je tvoj stupeň otvorenosti. Nie je to o tvojej sexualite, tvojej kráse, vlasoch alebo make-upu. Je to celkom o tvojej energii.

Pokiaľ chceš pochopiť svoj stupeň ženskosti, len si polož jednu otázku – Ako otvorená som? Kde je centrum tvojej vážnosti na dennej báze? Na škále od nuly do desať, aká otvorená si? To je tvoj stupeň ženskej energie. Ale nie je to vyryté do kameňa, môže sa to natrvalo zmeniť.

Ženská energia je tvoja otvorenosť. A tvoja príchuť ženskosti je, keď tvoja otvorenosť stretne tvoju autenticitu. Tvoja autentická ženskosť má unikátnu príchuť teba. Nemôžeš modelovať moju príchuť ženskej energie alebo niekoho iného, alebo podľa definície.

Aby si otvorila svoju ženskú žiaru, musí to byť autentické pre teba. Musí to byť tvoje. To je dôvod, prečo hovorím, že to nemá nič spoločného s tvojimi vlasmi, oblečením alebo make-upom. Ženskosť nie je tesné tričko alebo farba tvojho rúžu.

„Ženskosť je otvorenosť, vyjadrená skrz tvoje autentické ja.“

Byť niečím iným ako otvorená vo svojej ženskej žiare nie je autentické. A to je to, čo cíti muž zo ženy – jej otvorenosť. Ženy nedávajú mužom dosť uznania. Muž, ktorý je zakorenený vo svojej dospelej mužskej energii môže cítiť ženskú otvorenosť na míle ďaleko.

Ako môj manžel Paul hovorí, že môže vidieť ženu cez celý park v kabáte a klobúku a vie presne, či je vo svojej ženskej alebo mužskej energii. On to cíti. Muži majú radar na ženskú otvorenosť. Nemusí mať slovník, aby to mohol pomenovať. ale môže cítiť, či je otvorená alebo uzatvorená. Niektorí muži tvrdia, že je to ako byť schopný cítiť, či ich urobí šťastnými alebo nie. Pokiaľ je k nemu otvorená, on to môže cítiť.

Keď je muž v dospelej mužskej energii v prítomnosti ženy v jej ženskej žiare, nazýva to pripraveným jej slúžiť. Nemôže si pomôcť. Je ako na ihlách. Pokiaľ toto nebola tvoja skúsenosť s mužmi, potom sa ťa pýtam, ako otvorená si v tomto momente (na stupnici 0 až 10)?.

Keď sú ženy k mužom úplne otvorené, schopné byť šťastnými, ochotné byť zraniteľné, s pozitívnym zámerom vo svojom srdci, muži sú privolaní slúžiť im. To je jej najväčšia sila. Jej zraniteľnosť. V začiatkoch to však chce hodne odvahy byť zraniteľná a otvoriť sa. To je to, prečo je to také vzácne.

 

Ženy majú nesmiernu silu, ale tá nie je v ich mužskej energii, je to v tom, keď pravdivo prijmú svoju ženskú energiu. Toto zažívam denne. Samozrejme, od Paula, môjho manžela, ktorý mi vyjasňuje moju cestu a pomáha mi splniť moje sny a túžby… ale jedná sa i o iných ľudí.

Od môjho 10-ročného syna, cez muža v metre, ktorý mi pomáha s kufrom, po muža, s ktorým spolupracujem v podnikaní. Som úplne v mojej ženskej energii v ich prítomnosti, dovoľujem im, aby mi pomáhali a ja ich za to oceňujem, pretože viem, že moje ocenenie je pre nich ako kyslík a vynáša na povrch to ich najlepšie a najautentickejšie ja.

Mám také skúsenosti s mužmi neustále, keď plne ocením, čo pre mňa urobili, nech už je to akákoľvek situácia. Vidím to svetlo v mužovej tvári, keď prijíma moje ocenenie. V takých okamihoch cítim, že je hladný po takom ocenení od ženy za to, čo urobí.

Mnoho mužov je obklopených ženami, ktoré sa držia späť a uzatvárajú sa pred mužmi. Pre takých mužov je ocenenie od ženy a taká otvorenosť, ako keď nájdu vodu po dlhej ceste vo vyprahnutej púšti.

Nesmejem sa na mužom a neoceňujem ich preto, aby som dostala „to, čo ja chcem“. Robím to preto, že to veľmi zosilňuje prežitok mužskej energie. Smejem sa a oceňujem z čistého potešenia. Tak sa väčšinou stáva, že taký muž nemá nikdy dosť v tom, čo ďalšieho môže urobiť, či už v živote alebo v podnikaní.

Muži majú nutkanie pomáhať ženám, keď sú v ženskej energii. A každý deň si to potvrdzujem, že je to pravda od tej doby, čo som vstúpila do svojej ženskosti a otvorenosti.

Ženskosť je tvoja najväčšia sila. Prijmi ju!

Zdroj: http://harmonickyvztah.cz/jak-pouzit-svoji-zenskou-energii-abys-vyhrala-v-zivote-i-v-lasce/ (preložila Lucy Majkus)
http://www.yourtango.com/experts/stacey-martino/your-greatest-power-your-femininity (napísala Stacey Martino)

 

 

Odpovedať

Navigovať